Okey Oynamak İstiyorum,Bedava Okey

Tavla Oynamak İstiyorum

Tavla Oynamak istiyorum

Tavla Oynamak İstiyorum

Tavla Bir Hayat Felsefedir.
Tavla, geçmişten bugüne babadan oğula kalan milli oyunlarımızdan biridir.
Tavla her gencin öğrenmek istediği bir oyundur. Tavla oynamak her yiğidin harcı değildir.
Kimilerine göre tavla oynamak belli bir strateji gerektirmekte olan tavla oyna sisteminde kimine göre ise hilenin tadına varılan “zar tutma” olarak adlandırdığımız bir hile ile oynanmaktadır. Bu strateji ve zar tutma kavramları ise her gencin ya da tavlaya yeni başlayan amatörlerin anında yapabileceği bir şey değildir. Kısaca oynadığınız tavlada kazanmak için sadece bilek gücü ve beceri yeterli olmamaktadır. Karşınızın hile konusundaki ataklara karşı da dikkatli olmanız gerekmektedir.Örneğin; Ben tavla oynamayı babamdan öğrendim ve bir bayan olarak birçok erkekten daha iyi oynadığıma adım gibi eminim.
Hatta bazı arkadaşlarımla tavla oynarken aramızda geçen diyaloglardan bir iki örnek vereyim.
Arkadaşım: Oo gene zar tutmalar falan şerbetini akıtıyorsun tavlaya.
Ben: Yahu ne alakası var siz tavla da yenince bilek ben yenince mi şerbet.
Bunun gibi pek çok diyaloglar sizin de başınıza mutlaka gelmiştir. Çoğu zaman yenilen oyuncunun koltuğunun altına konulan tavla ise tatlı bir şaka haline gelerek gelenekselleşmiştir. Bazen kırılırsınız, bazen eğlenirsiniz, bazen sinirden deliye dönersiniz.

Ama çoğu zaman hırs ve eğlence kaynağınız olur tavla oyunu
Her ne kadar erkek oyunu olarak bilinse de; tavla oynamak bir kadın için örgü örmeye benzer, örgüde insan nasıl psikolojik olarak rahatlıyorsa aynı şekilde; tavla oynamak da insani psikolojik rahatlatan bir tedavi şekli olmaktadır.
Günümüzde facebook tavla gibi sanal ortamda da oynanmaya başlanılan tavlanın iki çeşidi vardır. Bunlar:
Erkek Tavlası: Bu tavla çeşidini oynamayı genelde herkes bilmez ve öğrenmesi zordur.
Kız Tavlası: Bu tavla çeşidini genelde herkes bilir. Öğrenmesi basittir.
Kısacası arkadaşlar tavla bir hayat felsefesidir. Oynanması basit gözüken bu oyun Facebook Tavla ile sizlere zar tutulmadan, bilek gücü kullanılmadan şansınıza ve zekânıza bağlı olarak web sitemiz aracılığı ile sunulmuştur. Zevkli ve hilesiz bir şekilde sohbet ederek yeni rakiplerle tavla oyna hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Bizimle tavla oyna ve stresi at, eğlencenin tadına var. Tavla Oynamak istiyorum diyen binlerce tavla severlerin şüphesiz en güzel tavla sitesinde tavla oynamak istediklerinden hic şüphemizyok sizler tam istediginiz gibi en güzel tavla sitesi oldugunun farkina varicaksiniz TavlaBiz De Oynanir. iyi eglenceler